11 Mladost Zaječar 2 18 22
12 Actavis Academy 1 20 22

Nova pobeda kadeta Borca

nedelja, 18 mart 2018 23:46

U 21. kolu Triglav Kadetske lige Srbije Borac je ostvario novu ubedljivu pobedu nad ekipom Sport World Star rezultatom 93:71.

Na početku utakmice bila je viđena prilično ravnopravna borba. Igrači Borca delovali su malo uspavano, ali ih je saigrač Tutunović sa dve vezane trojke razdrmao. Gosti su u prvim minutima zaista pružali neočekivano jak otpor. Međutim, krajem četvrtine domaćin pojačava tempo igre, što brzo daje rezultat. Na isteku prvih deset minuta sa zvukom sirene Glišović je svom timu prvi put doneo dvocifrenu prednost (26:15), koju Čačani nisu ispuštali do kraja meča.

Poenima Mićovića domaći tim otvara drugu deonicu. Energičnija igra Borca kao da je omela, čak i uplašila Novosađane. Sjajan prodor Šušića odveo je Čačane na velikih +19 (34:15). Na sve navedeno gosti ipak uspevaju da odgovore serijom 5:0, što trenera Šušića primorava da zatraži minut odmora. Nakon toga Borac uspeva da uspostavi potpunu kontrolu meča, koju nije ispustio do kraja prvog poluvremena.

Furioznom serijom 7:0 domaći sastav otvara treći deo igre. Šut sa spoljnih linija je dodatno proradio Borcu, što je i semafor pokazivao. Vojvođani su delovali neorganizovano i bezidejno. Borac ih je ubacio u svoju mašinu. Istina, znali su Čačani u par navrata da pogreše, ali to nije bitnije uticalo na rezultat. Igrači Borca su sve konce igre držali u svojim rukama. Jedino što su gosti uspeli bilo je da u završnici treće deonice spuste zaostatak ispod 20 poena.

U poslednju deonicu Sports je ušao sa vidnom željom da smanji značajan deficit i da iz Čačka ode podignute glave. Ali Borac je nastavio da igra svoju igru bez obzira na veliku prednost. Shodno očekivanjima, ekipa iz Čačka je na svoj konto upisala novi trijumf, još jednom pokazavši da je sjajan sastav, odlično vođen, koji može da puca visoko.

Trener Borca Mihailo Šušić nije krio zadovoljstvo zbog nove pobede, i naglasio je da je trenutno dobra situacija za košarku u Čačku :

,,Relativno lako smo dobili ovaj meč. Faktički, već u prvoj četvrtini smo napravili neku razliku, u nastavku smo to održavali. Naš današnji protivnik je nezgodan, igra brzo, tako da nije bilo baš lako sve vreme držati koncentraciju. Međutim, mi smo to uspeli da uradimo u većem delu utakmice. Od sredine druge deonice imali smo prednost od oko 20 poena, i to smo sačuvali do kraja meča. Polako privodimo ligu kraju, ostala nam je još utakmica sa Zemunom. Mnoge stvari su poznate, od poslednjeg kola će zavisiti da li ćemo biti treći ili četvrti. Ne želim sada da razmišljam ko nam je protivnik na završnom turniru. Sam ulazak među četiri najbolje ekipe u zemlji je korektan rezultat. Biti u istoj ravni sa Zvezdom, Partizanom i Megom je jedna lepa stvar. Moramo nastaviti da igramo kao i do sada. Dobar je trenutak za košarku u Čačku, seniori Borca su odlični, mlađe kategorije igraju sve bolje, i ovo je jedna od najuspešnijih sezona u istoriji kluba. Želimo da nastavimo da se takmičimo sa najboljima i da budemo što ravnopravniji sa njima“, reči su Šušića.

Sjajni mladi igrač Borca Petar Marić napominje da je u prvom poluvremenu praktično rešeno pitanje pobednika:

,,Čestitao bih protivničkoj ekipi na fer i korektnoj igri. Pre svega, napomenuo bih da smo odigrali efikasno prvo poluvreme, gde smo postigli skoro 50 poena. Treću deonicu smo dobro započeli, podigli smo prednost na nekih 25 koševa, ali je zatim usledilo malo opuštanje. Međutim, bili smo dovoljno koncentrisani da ne dozvolimo protivniku da napravi iznenađenje. Bila je ovo nova važna pobeda našeg tima“, jasan je Marić.

Borac: Kovačević 2, Lazarević, Šušić 9, Stojanović 11, Tutunović 15, Bumbić 26, Glišović 11, Janjić 6, Mićović 12, Marić 1, Savić.

Sports World Star: Pilipović 1, Skalički, Bjelić 7, Atlagić 3, Ševo 12, Milkovski 4, Stojičić 23, Prodanović 15, Sinik 4, Gatarić 2.

Izvor: Nikola Minović