11 Mladost Zaječar 3 19 25
12 Actavis Academy 1 21 23

Kadeti Borca nastavili dominantno i protiv Vizure

ponedeljak, 05 mart 2018 00:10

U 19. kolu Triglav Kadetske lige Srbije ekipa Borca je ostvarila još jednu ubedljivu pobedu, savladavši tim Vizure rezultatom 89:62.

Na početku utakmice bila je viđena čvrsta i jako ravnopravna borba oba rivala. Doduše, odbrana Borca je bila nešto bolja, pa Vizura tri minuta nije uspela da postigne koš. Bumbić je donosio prevagu domaćinu svojim individualnim rešenjima. Sredina prve deonice bila je prilično jalova, zbog brojnih grešaka oba tima. Nakon deset minuta igre domaćin je vodio, ali je Vizura bila u igri.

U drugu četvrtinu Borac ulazi energičnije, što se odmah odrazilo na rezultat. Vizura u tim momentima nije znala šta je snašlo. Prosto, nisu imali rešenje u odbrani za sjajnu igru domaćina. Seriju Borca trener Glišić je pokušao da prekine tajm autom, ali mu to nije pošlo za rukom.

Čačani su nastavili da pune koš gostujućeg tima. Nakon serije Borca od 17 poena (32:9) Vizura je uspela da probaci loptu kroz koš. Kada se sumira ceo meč, domaćin je u ovom delu igre rešio pobednika.

Na početku drugog poluvremena Vizura je vezala dve trojke, nagovestivši bolje izdanje i malo neizvesniju utakmicu. Domaći igrači su malo ležerno ušli u nastavak, što su gosti pokušali da iskoriste. Nakon te početne euforije Vizura je počela da posustaje, što je Borac iskoristio da vrati uvedljivu prednost. Istina, gosti su pružali dostojniji otpor, ali to nije bilo dovoljno da ozbiljnije zapreti protivniku. Do isteka treće četvrtine Čačani su stekli do tada maksimalnih 24 poena suficita (69:45).

Poslednja deonica bila je stvar rutine. Prosto, tim Borca je bio previše kvalitetniji i dominantniji da bi dozvolio neko iznenađenje. Zahvaljujući tome, trener Šušić je dao priliku svim igračima da osete žar borbe. A oni su mu za ukazano poverenje uzvratili tako što su se svi upisali u listu strelaca. Sve u svemu, ovo je bilo još jedno sjajno izdanje Borca.

Trener kadeta Borca Mihailo Šušić naglašava da mu je cilj da od ovih talentovanih momaka napravi ozbiljne igrače:

,,Čestitam mojim igračima na još jednoj pobedi, a protivniku na fer i korektnoj igri. Pre svega moram da kažem da je Vizura došla znatno oslabljena, faktički su im samo dva igrača rođena 2001. godine. Tako da nam je zbog toga posao bio znatno olakšan da utakmicu pobedimo ovako ubedljivo. Ovo sve izgleda bajno i sjajno, ali ja tu vidim dosta problema u igri. Pokušavam neke stvari da promenim, da od ove dece napravim ozbiljne igrače, jer u ovoj ekipi ima dosta potencijala. Plašim se da se oni zadovoljavaju ovom kadetskom ligom. To me malo plaši, ali se nadam da ćemo uspeti da otklonimo te dečije bolesti. Naredne nedelje igramo dve utakmice, nakon kojih će dosta biti jasnije sa koje pozicije ćemo u najboljih osam, s tim da smo ovom pobedom sigurno među prve četiri ekipe“.

Sjajni mladi plejmejker Boško Bumbić izjavio je da je Borac ovom pobedom i sigurno među četiri najbolje ekipe u ligi:

,,Bitna pobeda za nas jer smo se učvrstili među prve četiri ekipe u ligi. Što se tiče same utakmice, mislim da smo stvari rešili još u prvom poluvremenu, gde smo dobrom odbranom sveli protivnika na manje od 30 poena. Drugo poluvreme smo odigrali nešto slabije, ali je i to bilo dovoljno da ostvarimo novi trijumf. Čestitao bih protivniku na svemu pokazanom. Mi se okrećemo narednoj utakmici u sredu protiv Poleta iz Kraljeva“.

Borac: Kovačević 3, Radovanović 6, Lazarević 8, Šušić 5, Stojanović 20, Tutunović 3, Bumbić 19, Glišović 2, Gemaljević 8, Mićović 9, Marić 4, Savić 2.

Vizura: Gušić 14, Anđusić 15, Joksimović, Todorović 7, Sekulović 1, Lacmanović, Otašević 6, Radunović 7, Gole 2, Bojković 10.

Izvor: Nikola Minović