11 Mladost Zaječar 2 18 22
12 Actavis Academy 1 20 22

Kadeti Borca nastavili da nižu trijumfe, pao i Radnički

nedelja, 11 februar 2018 00:20

U 15. kolu Triglav Kadetske lige Srbije Borac je na domaćem parketu savladao ekipu Radničkog rezultatom 84:67.

Borac je opušteno i samouvereno započeo meč, znajući da je apsolutni favorit. Ali Radnički nije došao u Čačak da bude topovsko meso, pa je u početku pružao dostojan otpor. Međutim, u završnici deonice domaćin je dodao gas, pa je za kratko vreme stekao solidan suficit (20:8), pri tome primivši samo osam poena.

U dobrom ritmu Borac je nastavio i u drugoj četvrtini. Delovalo je da su domaći košarkaši uspostavili željenu kontrolu. Radnički je zahvaljujući individualnim rešenjima postizao poene. Očigledna fizička dominacija Borca je dolazila do potpunog izražaja. Ipak, Kragujevčani su zaigrali malo bolje, što je očito u broju poena postignutih u ovoj četvrtini. Sjajnu partiju u redovima Borca pružio je kapiten Bumbić postigavši 19 poena. Na drugoj strani istakao se Stepanović sa 16 koševa.

U drugom poluvremenu Radnički je zaigrao nešto energičnije i agresivnije, želeći da rezultatski stigne Borac i utakmicu uvede u egal. Međutim, najviše što su uspeli bilo je da priđu na osam koševa zaostatka (48:40). Od tog momenta domaćin ponovo pojačava i brzo vraća staru razliku. Kombinacija Bumbić-Mićović bila je ubojita, ali su i ostali dali svoj doprinos. Tokom treće deonice prednost je polako rasla dostigavši maksimalnih 22 poena (64:22).

Poslednja četvrtina bila je stvar formalnosti. Borac je igrao taman koliko treba da drži Radnički na pristojnom odstojanju. Istina, gosti su pokušavali da promene činjenično stanje, ali to je bio jalov posao. U završnici meča trener Šušić je pružio priliku svim igračima da osete žar borbe. Borac je potpuno zasluženo ostvario novu pobedu, sačuvavši oreol ekipe koju je gotovo nemoguće savladati kod kuće.

Mihailo Šušić, trener čija ekipa ove sezone beleži zaista impresivne rezultate, istakao je nakon utakmice da glavni cilj mora biti rad sa mladim igračima, a u cilju povratka Čačka na staze stare slave:

,,Na kraju je ispala razlika koju smo očekivali. Iskreno rečeno, malo sam se pribojavao ove utakmice. Ne zato što je Radnički kvalitetniji od nas, mi smo mnogo fizički jači i spremniji, što pokazuje tabela. Međutim, imali smo u sredu napornu utakmicu protiv Partizana. Tu utakmicu smo dosta dobro odigrali, ali smo je na kraju izgubili. Imali smo egal sve do pred kraj, čak i šansu da rešimo utakmicu, ali smo izgubili ubedljivo sa 13 poena razlike. Plašio sam se da igrači ne padnu posle tog meča, ali je ipak motiv bio dovoljno jak. Moram da kažem da Radnički ima jednu zanimljivu ekipu, sa nekoliko dobrih igrača. Da imaju jaču peticu bili bi još bolji. Dobro smo otvorili utakmicu, kako smo i očekivali. Ali u drugoj deonici smo pali, primivši 25 poena. Ali smo u drugom poluvremenu sa nekoliko dobrih akcija rešili utakmicu. Na kraju smo svim igračima pružili šansu, čak je debitovao i pionir Majstorović. Ide sve svojim tokom. U četvrtak putujemo u Leskovac na novi duel. Spremamo se za naredne izazove, za sada je sve dobro. Nadam se da na kraju ove lige možemo da budemo barem četvrti, što smatram da je za čačansku košarku veliki uspeh. Borac je pozvan na jedan turnir u Švajcarsku, videćemo da li će to moći da se realizuje. I to bi bila lepa priča, jer bi igrači stekli još više iskustva. Želimo da vratimo Čačak na mesto koje zaslužuje, a za to su potrebni dobri mladi igrači, sa kojima se mora raditi“, reči su Šušića.

Košarkaš Borca Lazar Kovačević istakao je da je Radnički slomljen u trećoj četvrtini:

,,Odigrali smo jednu dobru utakmicu, naročito u odbrani. Ispoštovali smo dogovor iz svlačionice. Zahvaljujući jakoj odbrani imali smo brojne kontre iz kojih smo lako poentirali. U trećoj četvrtini smo slomili protivnika i dobili utakmicu. Čestitam Radničkom na fer i korektnoj igri i želim mu sve najbolje u nastavku takmičenja“.

Borac: Kovačević, Radovanović 4, Lazarević 2, Šušić 8, Stojanović 9, Tutunović 7, Bumbić 28, Glišović 4, Majstorović, Mićović 14, Simeunović 2, Savić 6.

Radnički: Veđić 11, Petrić, Đorđević 2, Drobnjak 2, Dimovski 14, Ilić, Stepanović 22, Marković 2, Petrović 2, Pavlović 3, Ilić 9.

Izvor: Nikola Minović