11 Mladost Zaječar 2 18 22
12 Actavis Academy 1 20 22

Kadeti Borca pobedili Zvezdu nakon dva produžetka

ponedeljak, 22 januar 2018 12:37

U izuzetno neizvesnoj, napetoj, stresnoj, ali i zanimljivoj utakmici Borac je nakon dva produžetka savladao ekipu Crvene zvezde mts rezultatom 84:83.

Prva četvrtina protekla je potpuno u znaku Zvezde. Gosti su naročito u drugom delu ove deonice preuzeli inicijativu, i najviše zahvaljujući dobrom šutu za tri poena uspeli da steknu prvu opipljivu prednost od sedam poena (25:18).

Ali druga deonica potpuno je okrenula stvari naopačke. Mićović lako vezuje četiri poena, što budi publiku u hali. Stojanović je trojkom poravnao rezultat (25:25), što je igrače Borca ubedilo da mogu da se nose sa čuvenim protivnikom. Čačani su u tim momentima prosto leteli po terenu. Obe ekipe su u prvom poluvremenu dobro šutirale van linije 6,75. Zahvaljujući sjajnoj igri u drugoj deonici, igrači Borca su na veliki odmor otišli sa suficitom od 11 poena (44:33).

Početak drugog poluvremena protekao je u veoma sporoj i neorganizovanoj igri oba rivala. Zvezda je pokušavala da anulira prednost Borca, ali sve što je uspela bilo je da zaostatak spusti na jednu cifru. Borac je odličnom odbranom kontrolisao meč. Igrači Zvezde često nisu uspevali da upute šut ka košu. Međutim, Beograđani su krajem ove deonice na volšeban način uspeli da stignu Borac. Najzaslužniji za preokret Zvezde bio je Vasić. Na iznenađenje svih u hali, nakon 30 minuta igre na semaforu je stajalo 54:54.

Početkom poslednje deonice Borac je igrao nešto bolje od protivnika, ali nije više imao onako značajnu prednost koja je ulivala sigurnost. Zbog velike želje da prelome utakmicu, igrači oba tima su dosta grešili, želeći baš oni da budu ti koji će rešiti utakmicu. U samoj završnici delovalo je da je igrače Borca sustigao umor i da će Zvezda odneti pobedu kući. Ali u poslednjem napadu, skoro sa zvukom sirene Mićović je uspeo da loptu smesti kroz obruč i da meč odvede u produžetak.

U prvoj nadoknadi vremena oba rivala igrala su veoma stegnuto i rezervisano, postigavši samo po četiri poena. Doduše, Vasić je imao priliku da donese Zvezdi pobedu, ali je sa linije slobodnih bacanja bio polovičan, pa je utakmica otišla u drugi produžetak.

Drugi petominutni nastavak Borac je zaigrao malo bolje, kapiten Bumbić je preuzeo odgovornost, postigavši devet od dvanaest poena Čačana u ovom delu. Njegovi koševi su rešili pitanje pobednika. Borac je uspeo da stekne prednost od četiri poena, a ispostaviće se da je to za goste bilo nedostižno. Istina, Vasić je sa zvukom sirene pogodio trojku, ali to nije bilo dovoljno. Borac je potpuno zasluženo trijumfovao, još jednom pokazavši da je sjajan tim od koga javnost može mnogo da očekuje, a protivnici da strepe.

Trener Borca Mihailo Šušić nije krio zadovoljstvo zbog ove velike pobede, ali naglašava da njegov tim ima još prostora za napredak:

,,Posle ovakve utakmice zaista je teško analizirati šta se desilo. Ne želim da budem neskroman, ali mi smo samo u drugoj četvrtini igrali dobro i kako smo se dogovorili. Sve ostalo je bilo bojažljivo. Stvarno je bila naporna utakmica, dva produžetka. Teško je bilo voditi ovakav meč, a tek mogu da zamislim kako je bilo ovoj deci. Da bi igrali na ozbiljnom nivou sa vrhunskim ekipama moramo još da radimo i da budemo spremni, jači, da tražimo bolja rešenja. Ne smemo se zavaravati, moramo biti realni i znati gde smo trenutno. Sve je bilo lepo, dobili smo meč, bila je dobra borba, ali ipak nismo igrali onako kako ja to volim. Nismo imali tranzicije, protoka lopte itd. Čestitam Zvezdi na dobroj i korektnoj igri i nadam se da ćemo se sresti u polufinalu ili finalu“, jasan je Šušić.

Jedan od najboljih igrača u redovima Borca u ovom duelu, Andrija Stojanović, ističe da je ovo jako važna pobeda za njegov tim:

,,Vrlo važna pobeda za nas. Nismo baš najbolje odigrali prvu četvrtinu, ali smo se vratili u drugoj i napravili prednost od 10 poena. To smo uspeli da sačuvamo tokom većeg dela meča. Mislim da smo zasluženo trijumfovali. Okrećemo se utakmici protiv Partizana sledećeg vikenda“, reči su Stojanovića.

Borac: Kovačević, Radovanović, Lazarević, Šušić 6, Stojanović 17, Tutunović 5, Bumbić 28, Glišović 7, Janjić 5, Mićović 16, Marić, Savić.

Crvena zvezda mts: Denić, Jovović, Ostojić, Mašić 10, Manojlović 17, Gudurić, Vasić 31, Blagojević 8, Joksimović, Popović 14, Dimitrijević 3, Kolarić.

Izvor: Nikola Minović