11 Mladost Zaječar 3 19 25
12 Actavis Academy 1 21 23

Velika pobeda kadeta Borca

sreda, 13 decembar 2017 17:48

U devetom kolu Triglav Kadetske lige Srbije Borac je na domaćem parketu ostvario bitnu pobedu savladavši Mega Bemaks rezultatom 80:75.

Igrači Borca su snažno i energično otvorili utakmicu. Bila je vidna želja da od samog starta nametnu svoj ritam protivniku. Međutim, sredinom četvrtine tempo je malo usporio, što je dalo šansu Megi da sustigne protivnika. U ovoj deonici istakao se kapiten domaćina Bumbić, koji je sve konce igre držao u svojim rukama.

I drugu deonicu Borac je započeo bolje od rivala. Zahvaljujući dobrom šutu za tri poena, domaćin je brzo stekao prvu opipljivu prednost (29:18), što je primoralo trenera Mege da zatraži tajmaut. Delovalo je kao da su gosti izgubili kompas. Ali kako su lako pali, još lakše se vratili u meč serijom 8:0. Sada je trener Šušić tražio minut odmora. Na jedvite jade njegovi izabranici su uspeli da na poluvreme odu sa prednošću, istina neznatnom (39:37).

U drugom poluvremenu vođena je ravnopravna borba. Taman što bi Borac napravio prednost, vrlo brzo bi Mega to stigla. Niko nije uspevao da nametne svoj ritam, igrao se poen za poen. Tek pred kraj treće četvrtine Borac je uspeo da poveća suficit, najviše zahvaljujući dobroj igri Alekse Šušića.

Međutim, nakon dva minuta pauze Mega je zaigrala dosta svežije. Ponovo je u meču bilo sve otvoreno. Ali je u završnici utakmice više strpljenja, koncentracije i znanja imao tim iz Čačka. Bumbić je na trideset sekundi do kraja pogodio bacanja za +5 (80:75). Ispostaviće se, to su bili poslednji poeni u meču. Borac je uspeo da zasluženo trijumfuje.

Trener Borca, Mihailo Šušić, zadovoljan je izdanjem njegovih izabranika:

,,Pre svega želim da čestitam svim akterima utakmice na jednoj odličnoj košarkaškoj predstavi. Mislim da je ovde imalo šta da se vidi. Mi smo utakmicu dobro priveli kraju i zabeležili smo bitnu pobedu protiv jedne vrhunske ekipe. Moramo biti zadovoljni, dobro smo otvorili utakmicu, nekoliko puta smo pravili razliku od desetak poena. Ali protivnik je dobrom igrom uvek uspevao da se vrati. U drugom poluvremenu smo kontrolisali igru i zato smo zasluženo pobedili. Moramo biti zadovoljni, ali ima dosta stvari koje moramo popraviti. Zahvalio bih se publici na podršci“.

Kapiten čačanske ekipe, Boško Bumbić, napominje da ostaju do polusezone još dve bitne utakmice, koje Borac želi da dobije:

,,Čestitao bih Megi na odličnoj utakmici. Mi smo dobro otvorili utakmicu, ali smo pali u drugoj četvrtini. Na poluvremenu bili smo jednaki. U nastavku smo se podigli, odigrali smo odlično. U završnici smo bili bolji, i to nam se vratilo za neke prošle utakmice. Očekuju nas još dve utakmice do polusezone, i potrudićemo se da i njih dobijemo“.

Borac: Kovačević, Radovanović 1, Lazarević 4, Šušić 17, Stojanović 5, Tutunović 4, Bumbić 25, Glišović 5, Janjić 3, Mićović 16, Marić, Savić.

Mega Bemaks: Musić 2, Paunović 7, Miljuš, Draganić 6, Kljajević 15, Agoč 4, P. Kovačević, Andrić 13, Mišković 13, Mušikić, Ćirović 15, L. Kovačević.

Izvor: Nikola Minović