11 Ivanjica 1 8 10
12 Actavis Academy 0 9 9

Sjajno izdanje kadeta Borca

utorak, 28 novembar 2017 22:49

U sedmom kolu Triglav Kadetske lige Srbije Borac je na domaćem parketu ubedljivo savladao Polet rezultatom 79:60.

Borac je jako i energično otvorio utakmicu. Još od samog starta bilo je očigledno da visoki igrači Borca nemaju adekvatne rivale u ekipi Poleta. Sjajnom igrom u odbrani domaćin je zatvarao svoj koš, dozvolivši protivniku samo četiri poena za deset minuta. Ali u napadu nije išlo sve kao po loju, pa je prva četvrtina bila jako neefikasna.

Dobru igru u defanzivi Čačani su nastavili i u drugoj deonici, s tim da su u napadu zaigrali mnogo bolje. Mićović je koristio svoju dominaciju pod košem, dok je Tutunović šutem za tri poena rešetao protivnika. I reprezentativac Srbije iz redova Borca Bumbić bio je nerešiva enigma za gostujuće košarkaše. Polako, ali sigurno, Borac je podizao razliku, da bi se do poluvremena zaustavio na +21 (43:22).

Na startu drugog poluvremena bila je viđena jako brza i lepa košarka. Ekipe su se smenjivale u postizanju koševa, tako da niko nije previše iskakao. A to je više odgovaralo domaćinu, koji je imao značajnu prednost. U drugom delu treće četvrtine Borac je dodao gas, pa je u jednom momentu poveo i sa maksimalnih 30 poena (62:32). Ako je pobednik bio dovođen u pitanje, u ovom delu igre bio je rešen. Pored pomenute trojice igrača Borca, u drugom poluvremenu priključio im se sjajnom igrom i Šušić.

Velika razlika dovela je do opuštanja kod domaćih košarkaša, što je Polet znao da iskoristi. Predvođeni Spasojevićem i El Haririjem, oni su značajno smanjili zaostatak. Bilo je očigledno da ne žele da budu poniženi u Čačku. U tome su i uspeli. Sve u svemu, Borac je potpuno zasluženo slavio u ovom duelu.

Strateg Borca, Mihailo Šušić, naglašava da u Čačku i Kraljevu ima dosta mladih košarkaša koji mogu biti sjajni seniorski igrači:

,,Stvarno smo dobro otvorili utakmicu, naročito u odbrani. Malo smo imali problema u napadu, ali smo to prevazišli. Polet je ekipa onakva kakva se predstavila u drugom poluvremenu. Pratio sam neke njihove utakmice u Kraljevu, i video sam da imaju napadački potencijal, imaju širinu i umeju da igraju košarku. Kolega Petrović je ozbiljan trener i za seniorsku , a kamoli za kadetsku košarku. Polet mi se kao ekipa jako dopada. Mi smo se dobro spremili za ovaj duel, ali ima još da se radi i napreduje. Ono što me raduje da Čačak i Kraljevo imaju igrače koji mogu da budu potencijal za ovaj region. Nadam se da ćemo uspeti da od njih napravimo sjajne seniorske igrače. Zahvaljujem se svim akterima, i mislim da je utakmica bila jako korektna. Jedva čekam duel u Kraljevu“, izjavio je Šušić.

Jedan od najboljih pojedinaca u redovima Borca, Strahinja Glišović, ističe da je njegova ekipa sjajno odigrala prvo poluvreme:

,,Nametnuli smo svoj ritam od samog početka, nismo dozvolili protivniku da on vodi utakmicu. Prvo poluvreme bilo je odlično, dok u drugom nismo odigrali kako treba. Ostaje nam da se pripremimo za iduće kolo, u kom igramo protiv Vizure. Idemo dalje“, reči su Glišovića.

Borac: Kovačević, Radovanović 1, Lazarević, Šušić 16, Stojanović 2, Tutunović 10, Bumbić 8, Glišović 7, Janjić 3, Mićović 24, Marić, Savić 2.

Polet Ratina: Pavlović 6, Stamenić 7, Vasić 4, Razić 6, Premović, Spasojević 23, Maksimović, El Hariri 14, Matić, Savić, Milojević, Basara.

Izvor: Nikola Minović, Morava Info