11 Mladost Zaječar 0 5 5
12 Actavis Academy 0 5 5

Silovit početak kadeta Borca

utorak, 31 oktobar 2017 19:15

Kadeti Borca ostvarili su prvu pobedu u premijernom meču savladavši Mladost iz Zaječara rezultatom 91:47 (29:11; 19:13; 18:11; 25:12).

Domaćin je energično i snažno otvorio utakmicu, želeći da od samog starta pokaže ko je glavni. Igrali su snažno pod oba koša, pravili presing po čitavom terenu. Ali ni Mladost se nije dala. U prvim minutima meča timovi su delovali izjednačeno, s tim da je već od starta bila vidljiva fizička dominacija igrača iz Čačka. Međutim, od drugog dela prve četvrtine Borac je tas prevalio na svoju stranu, pa su za kratko vreme stekli dvocifrenu razliku. Dobar pokazatelj da je domaćin u ovim minutima bio daleko bolji jeste podatak da su Zaječarci za pet minuta igre postigli samo jedan koš.

U drugoj četvrtini Mladost je zaigrala nešto bolje. Bila je vidna želja da se spusti veliki zaostatak. Uprkos želji i trudu, gostima je falila realizacija. Ni Borac u ovim momentima nije briljirao, ali je igrao dovoljno da sačuva stečenu prednost. Ipak je razlika u kvalitetu bila očigledna. Borac je vodio čak i kada je igrao sa pola snage. Sve u svemu, Čačani su na veliki odmor zasluženo otišli sa značajnim suficitom (48:24).

Poput većeg dela prvog poluvremena, košarkaši Borca su sa malo truda uspevali da drže Mladost na velikom odstojanju. Iako su pokušaji Zaječaraca bili jalovi, treba im odati priznanje na trudu i zalaganju. Prosto, Borac je u svim segmentima igre bio nadmoćniji.

U poslednjoj deonici Mladost je igrala za čast i obraz. Ali domaćin nije želeo da popusti. Trener Šušić je na parketu i dalje držao prvu petorku. Momci iz Čačka su uprkos velikoj prednosti igrali vrlo koncentrisano i posvećeno. Do kraja utakmice Čačani su stekli i maksimalnih +44 (91:47). Sve u svemu, Borac je opravdao ulogu potpunog favorita.

Trener kadeta Borca, Mihailo Šušić, istakao je da je bila viđena lepa košarka u hali kraj Morave, ali je naglasio da je najbitnije da li će od kadeta Borca stasati vrhunski pojedinci:

,,Prvo bih čestitao svim akterima ove utakmice na jednoj lepoj košarkaškoj predstavi i fer borbi. Fizička snaga, visina, uigranost ekipe doveli su do toga da bude viđena ovakva razlika. Ekipa Mladosti je veoma dobro utrenirana, igraju korektnu košarku. Što se nas tiče, ovaj tim je produkt Borca i Mladosti iz Čačka, i mislim da iz ove ekipe čačanska košarka i KK Borac mogu dosta da dobiju. Imamo još prostora za napredak, i mislim da za početak nije loše. Ostaje nam da dosta radimo, pa da vidimo koji su naši dometi. Trenutno nije primarno koje ćemo mesto na kraju zauzeti, već je bitnije ko će od ovih momaka za nekoliko godina igrati košarku na ozbiljnom nivou“.

MVP ove utakmice, Boško Bumbić, zadovoljan je načinom na koji je njegova ekipa odigrala utakmicu:

,,Mislim da smo utakmicu odigrali dobro u odbrani i napadu, i da smo zasluženo pobedili. Bitno je da smo sezonu otvorili pobedom, nadam se da ćemo u predstojećim utakmicama igrati još bolje, jer su ambicije velike. Želja nam je da zauzmemo jedno od prva tri mesta“.

Izvor: Nikola Minović/Morava Info