11 Mladost SP 2 16 20
12 Hisar 0 18 18

Velika pobeda kadeta Borca nad Partizanom

ponedeljak, 20 mart 2017 10:50

U veoma neizvesnoj završnici Borac je uspeo da na domaćem terenu ostvari veliku pobedu nad Partizanom rezultatom 54:49.

I pre početka utakmice Borac je znao da mu najveća opasnost preti od Partizanove unutrašnje igre, i zato su se od samog starta trudili da najopasnije visoke igrače Partizana što bolje čuvaju i udvajaju. To im nije uvek polazilo za rukom, ali su se boljim šutem sa spoljnih linija na startu nametnuli kao ekipa koja ima prednost.

U drugoj četvrtini, kao i u prvoj, Partizan je svoje poene tražio iz reketa koristeći prednost u visini. O toj razlici svedoči i 11 skokova više na poluvremenu u odnosu na domaćina. Ali Borac se nije dao i borbenom igrom je uspeo da svih 20 minuta ima prednost.

Treću deonicu Borac je startovao energično i po prvi put poveo dvocifrenom prednošću (36:25). Partizan je i dalje šanse tražio pod košem, a Borac spolja, pa je igra viđena u ovoj četvrtini slična onoj iz prve dve deonice.

Ali u poslednjoj četvrtini katastrofalna realizacija slobodnih bacanja igrača Borca, koja ih je doduše pratila čitav meč (na kraju 12/24), i plus pad u igri zbog vidnog umora dovela je Partizan u priliku da po prvi put povede, što su polovinom poslednje četvrtine oni to i uradili (47:49). U tim momentima delovalo je kao da domaći igrači nemaju snage da privedu utakmicu kraju. Ali oni su se izdigli iz te neugodne pozicije i sa par dobrih napada uspeli da jednu neizvesnu završnicu realizuju u svoju korist.

Zadovoljtvo igrom koju su pokazali njegovi izabranici nije krio trener kadeta Borca Aleksandar Bjelić:

,,Pre svega čestitke mojim momcima jer da bi se dobio jedan ovako veliki protivnik mora se odigrati maksimalno angažovano, borbeno, pametno. Smatram da smo to danas uradili i da smo zasluženo došli do pobede. O samog početka imali smo kontrolu igre i rezultata. Čestitao bih ekipi Partizana i mom kolegi Vasiljeviću na onome što su pružili tokom ove utakmice, ali i čitave sezone, jer igraju neočekivano dobro“.

Izvor: Nikola Minović/OzonPress