11 Mladost SP 2 20 24
12 Hisar 0 22 22

Kadeti Borca poraženi nakon produžetka

petak, 10 mart 2017 12:39

U 15. kolu Triglav Kadetske lige Srbije Borac je na domaćem terenu pretrpeo poraz nakon produžetka od Vizure rezultatom 65:72.

Još na početku utakmice bilo je očigledno da su ekipe jednake po kvalitetu i da će biti neizvesna utakmica. U prvih deset minuta viđen je rezultatski egal, jer se igralo koš za koš i niko od rivala nije uspevao da napravi neku osetniju razliku. Ipak je Borac pogotkom Radojičića sa zvukom sirene prvu četvrtinu završio u svoju korist (17:15).

I u većem delu druge deonice ekipe su igrale ujednačenim snagama, s tim da je Borac karakterisao bolji napad a Vizuru odbrana. Treba posebno pohvaliti presing igrača Vizure na protivnika prilikom prevođenja lopte, što im je tokom čitavog meča donosilo ne tako malu korist. U drugom delu četvrtine Borac je napravio seriju 8:0, što im je dalo prvu značajniju prednost, a sa pristojnom razlikom su otišli na odmor (31:24).

U nastavak utakmice Vizura je ušla vidno raspoloženija i sa većom energijom u odnosu na domaćina, što im je dalo rezultat. Borac je vidno pao u nastavku, što su gosti znali da iskoriste i da preokrenu rezultat u svoju korist. Tu bolju igru pokazanu u trećoj deonici igrači Vizure znali su da naplate, pa su nakon 30 minuta vodili sa šest poena prednosti (45:51).

Međutim, timovi su ponovo promenili uloge. Sada je Borac bio taj koji je krenuo silovito. Iako je Vizura imala osam poena prednosti u jednom trenutku, Radojičić je sa dve vezane trojke spustio tu prednost, pa je do kraja viđen rezultatski egal. U poslednjim trenucima meča Vizura je imala dva poena prednosti, ali je Zdravković na sedam sekundi do kraja pogodio koš za izjednačenje i produžetak.

Ipak, Borac je svu energiju potrišio jureći prednost Vizure, pa je podbacio u produžetku. Gosti su odigrali strpljivije, staloženije i mnogo bolje u odbrani, što im je nakraju i dalo povoljan rezultat i važnu pobedu na gostovanju u Čačku.

Izvor: Nikola Minović/OzonPress