11 Mladost SP 2 20 24
12 Hisar 0 22 22

Gradski derbi pripao kadetima Borca

utorak, 28 februar 2017 16:28

U 13. kolu Triglav Kadetske lige Srbije Borac je kao domaćin slavio u gradskom derbiju nad ekipom Mladosti rezultatom 74:63 (25:16; 16:13; 16:12; 17:22).

Obe ekipe su poenterski dobro i ujednačenom ritmu otvorile utakmicu. Borac je od samog starta uspeo da se nametne kao tim koji konstantno ima prednost u svojim rukama, ali se ni Mladost nije predavala i držala je priključak veći deo prve četvrtine. Ali pred kraj prve deonice Mladost je imala par praznih napada, što je Borac uspeo da iskoristi i napravi prvu osetniju prednost (25:15). Ovaj deo igre obeležili su poeni Zdravkovića iz Borca (10 poena) i Bumbića iz Mladosti (11 poena).

U drugu četvrtinu Mladost je ušla energičnije, ali na žalost po njih taj zamah je bio kratkog veka. Ta bolja igra dala im je kao rezultat zaostatak od samo tri poena sredinom četvrtine (29:26). Ali kao što je bio slučaj u prvoj deonici, i u drugoj je Borac dodao gas pred kraj i za vrlo kratko vreme razliku je podigao na dvocifrenu (41:29), a taj rezultat je bio konačan nakon prvih 20 minuta.

Bilo je očekivano da Mladost napadne prednost Borca odmah nakon odmora. Ali to se nije desilo, već je domaćin bio taj koji je igrao angažovanije, pa je to i donelo rezultat, jer je razlika ubrzo bila maksimalnih 20 poena (49:29). U ovom periodu Mladost nije uspevala u nekim napadima da uputi šut ka košu, a kamoli da ozbiljnije ugrozi ekipu Borca. A to je domaćin obilato koristio, čemu u prilog ide i navedena razlika. Do kraja treće četvrtine Borac je uspeo da održi veliku razliku (57:41) i da bezbrižno uđe u završnicu utakmice.

Ali baš ta melanholija momaka iz Borca umalo ih nije koštala već viđene pobede. Mladost je u poslednjih 10 minuta odigrala na sve ili ništa, i u jednom momentu bili su na korak od nerešenog rezultata. Ali to je ipak bilo sve što su mogli. Izabranici Aleksandra Bjelića su na vreme shvatili da je đavo odneo šalu i da lako mogu prokockati stečenu prednost, pa su dodali gas, što je bilo dovoljno da utakmicu reše u svoju korist, i to dvocifrenom razlikom (74:63). Treba pohvaliti i čačansku publiku, koja je ovog puta bila veoma brojna i navijački raspoložena, što inače nije slučaj na kadetskim utakmicama.

Borac: Radojičić 16, Zlatić 1, Nikolić 2, Zdravković 25, Cvetković, Krsmanović 13, Janković, Dragićević 6, Janjić, Simović, Glišović 11, Matijašević.

Mladost: Božović, Radovanović, Lazarević 4, Šušić 7, Babović, Tutunović 1, Bumbić 23, Mićović 7, Stojanović 2, Nenadić 11, Pejović 4, Savić 4.

Svoja zapažanja o utakmici izneo je i trener pobedničke ekipe Aleksandar Bjelić:

,,Od samog početka utakmice imali smo vođstvo u svojim rukama, koja je u jednom momentu iznosila 20 razlike. Tada smo prestali da ličimo na tim, i prestala je jedna odgovorna i disciplinovana igra koja nas je do tada krasila. Pojedinci su izleteli iz sistema i dozvolili ekipi Mladosti da se rezultatski vrati u igru. Ali uspeli smo da iskontrolišemo igru i da utakmicu završimo u našu korist. Sada nas očekuje borba za peto ili šesto mesto i odlazak na završni turnir“.

Izvor: Nikola Minović/Ozon Press