11 Mladost SP 2 20 24
12 Hisar 0 22 22

Kadeti Borca poraženi od Mega Bemaksa

ponedeljak, 21 novembar 2016 11:44

U izuzetno zanimljivoj utakmici u Hali Borca kraj Morave, domaćin nije uspeo da savlada gostujući Mega Bemaks. Borac je u utakmicu ušao pomalo stegnuto, omašili su nekoliko zicera, dok je Mega koristila svoje šanse pogađajući sa svih pozicija. Problem Borcu na startu utakmice pravio je i loš šut sa linije slobodnih bacanja, ali su šutem za tri poena održavali priključak. Kod Borca se u prvoj četvrtini istakao Radojičić sa pet poena, dok su kod Mege bili zapaženi Drobnjak i Nedeljković sa po šest poena.

I u drugoj četvrtini, kao i u prvoj, fizička dominacija igrača Mege dolazila je na videlo. Bolje su skakali pod oba koša, pogađali su sa svih pozicija, dok Borac nije koristio šanse koje su mu se ukazivale. Iako je Mega konstantno vodila i imala inicijativu, Borac je uspevao da održi priključak praveći serije u par navrata. Na kraju poluvremena Mega je imala suficit od samo pet poena (40:45 rezultat na poluvremenu) iako se činilo da je daleko dominantniji tim. Kod Borca su se isticali Radojičić i Zdravković sa po 11 poena, dok su u Megi zapaženi bili Drobnjak sa 11 i Nedeljković sa 10 postignutih poena.

Na početku treće četvrtine Borac je zaigrao daleko energičnije nego u prvom delu, naročito su popravili skok i igru u odbrani. Bolja igra dovela je do toga da je Borac u petom minutu uspeo da povede (52:51). Igrali su sa više samopouzdanja, bolje su pogađali sa spoljnih linija, bili su borbeniji pod košem, što je i dalo rezultatski egal. Kulminacija dobre igre Borca bila je nerešeni rezultat na kraju treće četvrtine (62:62), a najzaslužniji za preokret u igri bio je Zdravković sa 9 postignutih poena u ovoj četvrtini.

Poslednju deonicu igrači Mege su otvorili ozbiljnije, vratili su sigurnost u odbrani, a opet su počeli da dobro šutiraju van linije 6,75. Borac je pokušavao da održi rezultatski priključak, ali nije bilo pravih rešenja u napadu, pa Mega uspeva da pred kraj utakmice slomi Borac i da trijumfuje. Konačni rezultat utakmice je 74:82 u korist Mega Bemaksa.

Aleksandar Bjelić, trener ekipe Borca:

,,Pre svega mogu da istaknem da je čačanska publika uživala u jednoj prelepoj košarkaškoj predstavi. Mega je odlična ekipa koja se predstavila ovde u Čačku na najbolji mogući način, šutiravši za tri neverovatnih 12/23. Uz to su imali dobru kontrolu skoka, odlično su izvodili penale. Mi smo, sa druge strane, bojažljivo i sa respektom ušli u utakmicu, uz dosta promašenih zicera i penala na početku meča. Međutim, vrlo brzo smo se konsolidovali, uhvatili priključak, a u 25 minutu smo čak i poveli, i kada se očekivalo da odigramo bolje, individualni kvalitet pojedinih Meginih igrača doneo je prevagu. Mega je zasluženo pobedila, a mojim momcima čestitam zbog fer i korektne utakmice“.

Nikola Zdravković, igrač ekipe Borca:

,,Šuterski smo loše počeli utakmicu, sa dosta omašenih zicera i penala, ali smo se ipak držali do poluvremena. Treću četvrtinu smo odigrali fenomenalno, čak smo u jednom trenutku i poveli, šut nas je dobro išao, ali onda je u poslednjoj četvrtini usledio pad. Loše smo igrali odbranu, ni šut nas nije hteo. Bilo kako bilo, čestitam Megi na zasluženoj pobedi“.

Marko Anđelković, trener ekipe Mega Bemaks:

,,Uvek je zadovoljstvo doći u Čačak i igrati utakmicu u gradu košarke, pred publikom koja vrlo dobro zna šta je dobra košarka. Po mom mišljenju, današnja utakmica je opravdala naša očekivanja. Gledali ste jednu zanimljivu utakmicu, tri četvrtine se igralo za koš više, dok smo u poslednjoj deonici uspeli da odigramo dobru odbranu na vodećim igračima Borca i to je ono što je presudilo utakmicu. Čestitam kolegi Bjeliću na zaista dobroj igri njegove ekipe, ne samo danas, već u dosadašnjem delu prvenstva. Čestitam i mojoj ekipi i nadam se da ćemo nastaviti u istom ritmu“.

Altin Islamović igrač ekipe Mega Bemaks:

,,Veoma teško gostovanje, znali smo da je Borac jaka ekipa, ali mi smo dali sve od sebe i na kraju smo dobili utakmicu. Čestitao bih svojoj ekipi na pobedi, a Borcu na fer i korektnoj igri“.