11 Mladost SP 2 16 20
12 Hisar 0 18 18

Poraz kadeta od Crvene Zvezde posle velike borbe

ponedeljak, 31 oktobar 2016 13:27

U izuzetno neizvesnom 1. kolu Triglav Kadetske Lige Srbije Borac nije uspeo da nakon produžetka savlada gostujuću ekipu Crvene Zvezde MTS. Opterećeni time da se igralo na domaćem terenu, protiv velikog protivnika, igrači Borca su, može se slobodno reći ,,izgoreli u želji“ da savladaju veliku Crvenu Zvezdu i da se na taj način, već na startu sezone, pokažu kao ozbiljna ekipa.

Prvu četvrtinu karakteriše rezultatski egal, ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi pred kraj Zvezda uspela da stekne prednost od +4 i da sa tom prednošću završi prvu četvrtinu. Već od druge četvrtine ekipa Zvezde je zaigrala daleko bolje, kako u napadu, tako i u odbrani, dok su igrači Borca jedva uspevali da im pariraju, a razlika nije bila veća u korist gostiju samo zahvaljujući individualnim rešenjima pojedinih igrača Borca. Igra prikazana u drugoj četvrtini nastavila se i u trećoj, u kojoj su igrači Zvezde uspevali da sve konce drže u svojim rukama, ne dozvoljavajući domaćinu da se približi na manje od 13 poena. Međutim, u poslednjoj četvrtini kao da su ekipe zamenile uloge. Borac je čvrstom igrom u odbrani i boljim rešenjima u napadu uspeo da se približi Zvezdi, a na manje od minut do kraja i da izjednači (73:73). Sjajnu igru u poslednjoj četvrtini igrači Borca mogli su da krunišu pogotkom u poslednjoj sekundi, ali N. Zdravković nije uspeo da pogodi šut za pobedu, tako da je na kraju regularnog dela bilo 74:74. U produžetku ekipa Zvezde uspela je da se stabilizuje, i da dobrom igrom završi utakmicu u svoju korist, ne dozvolivši domaćinu da u produžetku postigne koš, pa je utakmica završena rezultatom 74:82 u korist Crvene Zvezde MTS.

Aleksandar Bjelić, trener ekipe Borca:

"Pre svega, čestitke ekipi Crvene Zvezde na apsolutno zasluženoj pobedi. Naravno, ostaje žal što nakon produžetka mi nismo bili ti koji su odneli oba boda. Razlozi poraza leže pre svega u prevelikom respektu protivnika, iako smo se trudili da to psihološki prevaziđemo. Crvena Zvezda je odlično selektirana i vođena ekipa, koja je sasvim sigurno favorit za osvajanje Kadetske lige Srbije. Mi smo dobro otvorili utakmicu, ali vrlo brzo smo odustali od koncepta timske igre, pre svega zbog dečačke želje pojedinaca da upravo oni budu ti koji će odskočiti i doneti pobedu. Uprkos razlici od 15 poena koja je bila u većem delu utakmice, uspeli smo da u poslednjoj četvrtini pokažemo karakter i pokušali smo da utakmicu rešimo u našu korist, pa smo na kraju imali i šut za pobedu. Međutim, ušli smo u produžetak gde je mirnoća i kvalitet Zvezde došla na videlo, pa je ista i zasluženo trijumfovala. Mi smo pokazali da možemo i protiv najboljih i da imamo kvalitet za više“.

Stevan Mijović, trener ekipe Crvena Zvezda MTS:

,,Posle nekih kvalifikacija koje nisu bile uopšte lake, imali smo problema sa bolešću igrača, pa smo se ove nedelje tek skupili. U pripremama za ovu utakmicu naglašavao sam svojim igračima da je Čačak jedno posebno košarkaško mesto u kome nikad nije lako ostvariti pobedu. Očekivao sam ovakvu utakmicu, posebno zato što je prva pa je i tenzija veća. Zadovoljan sam igrom svoje ekipe u prvom poluvremenu, gde smo primili samo 30 poena. Pokušao sam da svojim igračima naglasim da to nije kraj, i da sve čačanske ekipe uspevaju da se vrate iako gube i sa po 40 razlike. To se desilo u poslednjoj četvrtini, gde smo potpuno izgubili kontrolu nad utakmicom. Moji igrači nisu bili skoncentricani i nisu uradili ono što sam im tražio i nisu napravili faul na kraju što bi rešilo utakmicu. Ali ovakve utakmice znače i mogu im pomoći u karijeri, pa i meni kao mladom treneru. Čestitam ekipi Borca na fer i korektnoj igri i na gostoprimstvu, i želim im puno sreće u ostatku sezone“.