12 Hisar 0 18 18

Vesti - Mlađe kategorije

Velika pobeda kadeta Borca nad Partizanom

ponedeljak, 20 mart 2017 10:50

U veoma neizvesnoj završnici Borac je uspeo da na domaćem terenu ostvari veliku pobedu nad Partizanom rezultatom 54:49.

I pre početka utakmice Borac je znao da mu najveća opasnost preti od Partizanove unutrašnje igre, i zato su se od samog starta trudili da najopasnije visoke igrače Partizana što bolje čuvaju i udvajaju. To im nije uvek polazilo za rukom, ali su se boljim šutem sa spoljnih linija na startu nametnuli kao ekipa koja ima prednost.

Opširnije...

Kadeti Borca poraženi nakon produžetka

petak, 10 mart 2017 12:39

U 15. kolu Triglav Kadetske lige Srbije Borac je na domaćem terenu pretrpeo poraz nakon produžetka od Vizure rezultatom 65:72.

Još na početku utakmice bilo je očigledno da su ekipe jednake po kvalitetu i da će biti neizvesna utakmica. U prvih deset minuta viđen je rezultatski egal, jer se igralo koš za koš i niko od rivala nije uspevao da napravi neku osetniju razliku. Ipak je Borac pogotkom Radojičića sa zvukom sirene prvu četvrtinu završio u svoju korist (17:15).

Gradski derbi pripao kadetima Borca

utorak, 28 februar 2017 16:28

U 13. kolu Triglav Kadetske lige Srbije Borac je kao domaćin slavio u gradskom derbiju nad ekipom Mladosti rezultatom 74:63 (25:16; 16:13; 16:12; 17:22).

Obe ekipe su poenterski dobro i ujednačenom ritmu otvorile utakmicu. Borac je od samog starta uspeo da se nametne kao tim koji konstantno ima prednost u svojim rukama, ali se ni Mladost nije predavala i držala je priključak veći deo prve četvrtine. Ali pred kraj prve deonice Mladost je imala par praznih napada, što je Borac uspeo da iskoristi i napravi prvu osetniju prednost (25:15). Ovaj deo igre obeležili su poeni Zdravkovića iz Borca (10 poena) i Bumbića iz Mladosti (11 poena).