12 Hisar 0 10 10

Vesti - Mlađe kategorije

Kadeti Borca poraženi od Zemuna

četvrtak, 19 januar 2017 11:51

U 10. kolu Triglav Kadetske lige Srbije Borac je na domaćem terenu izgubio od ekipe Zemuna rezultatom 53:62. Iako je domaćin bolje otvorio utakmicu, ipak nije koristio šanse koje su mu se pružale, naročito pod košem. Dok je Borac propuštao mnoge prilike Zemun se stabilizovao, i nakon početnog grča zaigrao mnogo bolje. Igračima Borca kao da su ruke bile krute, nisu uspevali da pogode i naizgled lake šanse. U pojedinim trenucima Čačani nisu mogli da prenesu loptu u polje protivnika, a uz to napravili su dosta naivnih grešaka (pravili su korake, loptu bacali u aut itd.). Nije ni Zemun igrao sjajno, ali i ta igra bila je dovoljna da konstantno drže prednost u svojim rukama i da na poluvreme odu sa značajnom prednošću od 15 razlike (19:34).

U drugom delu igre Borac je zaigrao nešto agresivnije, a par dobrih poteza Dragićevića kao da su nagovestili bolju igru i preokret. Istina, Borac je podigao nivo igre u odnosu na prvo poluvreme, ali to još uvek nije bilo dovoljno za neki značajniji preokret. Ipak, rezultat ovakve igre doveo je da je na kraju treće deonice Borac posle dužeg vremena imao jednocifreni deficit (39:46). Iako je u par navrata u poslednjoj četvrtini Borac nagoveštavao da je preokret moguć, došavši u jednom momentu na -5 (42:47), ipak je Zemun uspeo da bolju igru pokazanu tokom većeg dela utakmice kruniše pobedom (53:62).

Opširnije...

Kadeti savladali Slogu iz Kraljeva

četvrtak, 15 decembar 2016 13:27

U osmom kolu Triglav Kadetske lige Srbije ekipa Borca je slavila kod kuće nad ekipom Sloge rezultatom 62:48. U domaćem timu najefikasniji su bili Dragićević sa 16 i Zdravković sa 14 poena, dok su kod gostujuće ekipe najistaknutiji bili Radomirović sa 17 i Malešević sa 13 poena.

Borac je mnogo bolje otvorio utakmicu; igrači domaćina su jače ulazili u duele pod košem i igrali su hrabrije, plejmejkeri su sigurnije prenosili loptu. Sloga je tek nakon pet minuta postigla prvi i jedini koš u prvoj četvrtini, nikako ne pronalazeći pravi ritam u napadu. Igrači Sloge delovali su kao da sedam dana nisu uzeli loptu u ruke. Da je Borac bio nadmoćnija ekipa govori i rezultat nakon prvih 10 minuta (19:2). U domaćoj ekipi niko se nije posebno istakao, ali zanimljivo je da su svi iz prve petorke postigli poene.

Kadeti bolji od Mladosti SP

ponedeljak, 05 decembar 2016 16:17

U utakmici sedmog kola Triglav Kadetske lige Srbije Borac je uspeo da ubedljivo trijumfuje nad ekipom Mladosti SP. Od samog početka utakmice domaćin je bio daleko nadmoćniji. Na samom početku napravio je seriju 7:0, a koliko je bio bolji svedoči i to što je Mladost u prvoj četvrtini postigla svega devet poena, naspram neverovatnih 31 domaćina. Borac je bio ekipa dominantna u svim segmentima, bolje su šutirali spolja, pogađali su pod košem, daleko bolje su skakali pod oba koša. U prvoj četvrtini u ekipi Borca istakli su se Radojičić sa 10 i Dragićević sa 7 poena, dok je kod Mladosti zapažen bio Todorović dao 4 poena.

Drugu četvrtinu Mladost je odigrala nešto čvršće, bolje su pogađali, igrali su hrabrije, dok je Borac malo smanjio pritisak na protivnika zbog solidne zalihe koju je posedovao, pa je ovu četvrtinu dobio sa samo dva poena razlike (13:11) otišavši na veliki odmor sa zalihom od +24 (44:20).